Reisija Kasutusjuhend

Sisukord

1. Tutvustus

2. Sihtleht

3. Reisija

3.1 Kasutajakonto

                3.1.1 Loo konto

      3.1.2 Taasta parool

                3.1.3 Logi sisse

                3.1.4 Kustuta konto

          3.2 Navigeerimismenüü

          3.3 Reisija asukoha vorm

              3.3.1 Transpordi liik

                    3.3.1.1 Maismaa (buss/rong/auto/muu sõiduk)

                         3.3.1.1.1 Buss

                         3.3.1.1.2 Rong/a>

                         3.3.1.1.3 Auto / Muu sõiduk

                   3.3.1.2 Lennumasin

                         3.3.1.2.1 Otselend

                         3.3.1.2.2 Vahemaandumisega lend

                   3.3.1.3 Kruiisilaev / lõbusõidulaev

                   3.3.1.4 Parvlaev

              3.3.2 Isiklik informatsioon

              3.3.3 Alaline aadress

              3.3.4 Ajutine aadress(id) külastavas riigis

              3.3.5 Reisikaaslased – perekond

              3.3.6 Reisikaaslased, kes ei kuulu perekonda/leibkonda

              3.3.7 Hädakontakti teave

              3.3.8 Reisijaotsingu vormi (PLF) eelvaade 48

              3.3.9 PLF-i esitamine

         3.4 Redigeerige reisija asukoha vormi (PLF) üksikasju

         3.5 PLF-i kustutamine

4. Korduma kippuvad küsimused (KKK)

5. Lisa: „Registreeri – Kinnita konto – Logi sisse – Lähtesta“

TEENUSELEPING HADEA/2021/NP/0004 –
E-REISIMISE TÖÖRIIST – HEALTHY GATEWAYS

 

Euroopa Liidu digitaalne reisija asukoha vorm (dPLF)

KASUTUSJUHEND REISIJATELE

– Juhend reisija asukoha vormi (PLF) täitmiseks EUdPLF-i rakenduses
– Korduma kippuvad küsimused (KKK)

https://app.euplf.eu/

 

 

„See dokument koostati EU4Health programmi raames Euroopa Tervise ja Digitaalse Täitevasutusega (HaDEA) teenuslepingu alusel, mis tegutseb Euroopa Komisjoni mandaadi alusel. Selle dokumendi sisu esindab töövõtja seisukohti ja on tema ainuvastutus; seda ei saa mingil juhul pidada Euroopa Komisjoni ja/või HaDEA või mõne muu Euroopa Liidu asutuse seisukohtadeks. Euroopa Komisjon ja/või HaDEA ei garanteeri selles dokumendis sisalduvate andmete täpsust ega vastuta nende kasutamise eest kolmandate isikute poolt.

Tunnustus

See dokument töötati välja koostöös ettevõttega Cytech Ltd. (http://www.cytech.gr), mis on EUdPLF rakenduse arendamise alltöövõtja.

 

1. Tutvustus

Rahvatervise ametiasutused kasutavad reisijate asukoha vorme (PLF) kontaktide tuvastamiseks juhul, kui reisijad puutuvad lennuki-, laeva- (kruiis/parvlaev), raudtee-, bussi- või autoreisi ajal kokku nakkushaigusega. Teavet, mida reisijad PLF-ides esitavad, saavad sihtriikide tervishoiuasutused kasutada reisijatega kiireks ühenduse võtmiseks, eesmärgiga kaitsta reisijate ja nende kontaktide tervist ning vältida haiguste edasist levikut.

Riigid, mis nõuavad PLF-i täitmist, kasutavad praegu paberkandjal reisijate asukoha määramise vorme või on välja töötanud riiklikud veebisüsteemid. COVID-19 pandeemia valguses töötati välja veebirakendus Euroopa digitaalse reisija asukoha vormi (EUdPLF) jaoks, hõlbustamaks PLF-ide kasutamist piiriüleste terviseohtude korral. See digitaalne formaat võimaldab hõlpsamini ja kiiremini andmeid koguda ja sidusrühmade vahel vahetada, muutes kontaktide jälgimise tõhusamaks.

Kõiki reisijaid, kes reisivad üle maailma mis tahes transpordiliigiga (lennuk, maismaa, kruiisid ja laevad) ELi, saab teavitada veebisaidi https://www.euplf.eu kaudu, mis pakub reisijatele kasulikku teavet. Veebisait sisaldab mitmeid korduma kippuvaid küsimusi, mis puudutavad reisijaotsingu vormi. Samuti pakub see juurdepääsu EUdPLF-i rakendusele https://app.euplf.eu/ ja riiklikele PLF-idele (iga Euroopa Liidu liikmesriigi andmesisestusvormid). Lisaks saab kasutajaid teavitada kasulike linkide kaudu seotud organisatsioonide ja kontaktandmete osas. Lisaks on neil juurdepääs privaatsuspoliitikale.

Kõik esitatud reeglid on üldised ja iga riik võib kohaldada nende suhtes muudatusi.

2. Sihtleht

Rakenduse kodulehel https://app.euplf.eu/ saab kasutaja lugeda kasulikku teavet rakenduse kohta, nagu on näidatud järgmistel piltidel. Rakendus on saadaval mitmes Euroopa keeles. Keeli lisatakse pidevalt juurde.

 

 

3. Reisija

Üks EUdPLF-i rakenduse kasutajatüüpe on reisija. Reisijatel on õigus

 • luua EL-i digitaalne reisija asukoha vorm(id),
 • muuta/uuendada ja
 • vaadata/printida/laadida kasutaja loodud vorm(id) alla.
 • ajutiselt salvestada. Iga plf-i lehekülg on ajutiselt võimalik salvestada. Plf on veel esitamata ja seda ei saa lugeda kehtivaks. Saate seda muuta ja klõpsata viimases etapis nuppu Esita, misjärel muutub see kehtivaks ja on esitatud. Kui see ikoon kuvatakse, pole plf-i esitatud.

3.1 Kasutajakonto

Juurdepääs rakendusele antakse konto kasutamise kaudu. Sel põhjusel peaksid kõik, kes soovivad täita digitaalset reisijaotsingu vormi, looma ainulaadse konto (e-post/parool). Reisija kasutajakonto kustutatakse automaatselt pärast 150 päeva möödumist viimasest sisselogimisest (mitteaktiivne periood). Järgmistes jaotistes on näidatud samme, mida kasutajad peaksid konto loomiseks järgima.

3.1.1 Loo konto

See protsess on vajalik selleks, et kasutaja saaks luua oma digitaalse reisijate asukoha määramise vormi(d). Protsessi saab hõlpsasti lõpule viia, külastades sisselogimislehte ja vajutades seejärel nuppu „Registreeri“. Uue kasutajakonto loomine (registreerimine ja aktiveerimine) peaks toimuma ainult üks kord (erand punktis 3.1.1 nimetatud passiivse perioodi kohta). Kui reisijad soovivad redigeerida või luua uut PLF-i, saavad nad seejärel kasutada oma mandaate (e-post ja parool), et uuesti EUdPLF-i rakendusse siseneda. Nagu on näha järgmistel piltidel, peab kasutaja oma konto loomiseks täitma järgmised andmed:

 • E-post: Kasutaja peaks sisestama isikliku ja ainulaadse e-posti konto. Seda e-posti ei saa kasutada platvormi teise kasutajakonto jaoks.
 • Parool: Kasutaja peab sisestama parooli, mis peab sisaldama vähemalt 6 tähemärki
 • Kinnita parool: Kasutaja peab kinnitamiseks parooli uuesti sisestama

 

 

Niipea kui kasutaja sisestab andmed ja vajutab nuppu „Registreeri“, saadetakse koheselt kasutaja poolt antud e-posti aadressile konto aktiveerimise link (vt allolevat pilti). Kasutaja peaks alati kontrollima ka rämpsposti kausta. Niipea kui kasutaja vajutab linki, aktiveeritakse konto ja seejärel saate sisselogimiseks kasutada mandaate (e-post ja parool).

Registreerimise ja parooli lähtestamise protsesside osana saadab platvorm teile teie e-posti aadressile spetsiaalse lingi. Peate sellel lingil klõpsama 1 tunni jooksul, vastasel juhul see aegub ja näete veateadet “URL on aegunud.” samuti juhiseid uue lingiga uue meili saamiseks.

3.1.2 Taasta parool

Juhul, kui kasutaja on oma parooli kaotanud/unustanud, saab ta kasutada parooli taastamise protsessi. Kasutaja peab sisselogimise lehel vajutama nuppu „Lähtesta parool“. Pärast nupu vajutamist suunatakse kasutaja uuele lehele, nagu on näidatud alloleval pildil. Kasutajad peaksid sisestama konto loomiseks kasutatud e-posti aadressi.

Kui see e-posti aadress kuulub olemasolevale aktiivsele kontole, saadetakse kasutajale teavitusmeil oma parool lähtestamiseks nagu on näidatud alloleval pildil.

Registreerimise ja parooli lähtestamise protsesside osana saadab platvorm teile teie e-posti aadressile spetsiaalse lingi. Peate sellel lingil klõpsama 1 tunni jooksul, vastasel juhul see aegub ja näete veateadet “URL on aegunud.” samuti juhiseid uue lingiga uue meili saamiseks.

3.1.3 Logi sisse

Sisselogimise protsess on lihtne. Kasutajal tuleb lihtsalt sisestada platvormil kontoga seotud e-posti aadress ja parool ning seejärel vajutada nuppu „Logi sisse“.

3.1.4 Kustuta konto

Reisija saab oma kasutajakonto kustutada. See on üldine tavaline säte, mis on aktiveeritud kõigi reaalajas platvormi riikide jaoks. Kõigi lehtede paremas ülanurgas leiab kasutaja navigeerimismenüü nupu. Selle nupu vajutamisel kuvatakse menüü ja valige „Profiil“ ja „Kontohaldus-Kustuta konto“. Reisija kasutajakonto kustutamine ei mõjuta allesjäänud dplf-e ja need kustutatakse automaatselt vastavalt iga liikmesriigi määratud säilitusperioodile. Reisija, kes on oma konto kustutanud, saab sama meiliga uue luua.

 

3.2 Navigeerimismenüü

Kõigi lehtede paremas ülanurgas leiab kasutaja navigeerimismenüü nupu. Selle nupu vajutamisel kuvatakse menüü järgmiste valikutega:

 • Avaleht: See viib avalehele
 • Minu PLF-id See viib teenuse juhtpaneelile koos kõigi kasutaja poolt välja töötatud digitaalsete reisijate asukoha vormidega. PLF-ide säilitamise ja nähtavuse kestus on seotud igas esitatud PLF-is märgitud lõppsihtriigi määratud säilitusperioodiga.
 • Uus PLF: Kasutaja saab luua uue digitaalse PLF-i
 • Profiil: Reisija saab oma kasutajakonto kustutada.
 • Logi välja: See võimaldab kasutajal rakendusest välja logida.

3.3 Reisija asukoha vorm

Pärast sisselogimist suunatakse kasutaja ümber sihtkoha valiku lehele, kust ta valib lõpliku sihtriigi, mida ta PLF-i täitmiseks külastab. Samal PLF-il saab reisija täita transiiditeabe, kuid sama transpordiliigi kohta. 

Kui kasutaja reisib lennukiga ja reis hõlmab otselendu, tuleks vahekaardil jaotises Sihtkoht (rippmenüü) valida ainult lõppsihtriigi riik (kuna see liikmesriik kasutab sihtriigina EUdPLF-i ja see kuvatakse rippmenüüs). Ühendatud lennud, väljumise ja lõppsihtkoha vahel, tuleb lõpetada nupul ümberistumisega lend (all). Sama reegel kehtib ka teiste transpordiliikide, nt. maismaa, meretransport osas.

3.3.1 Transpordi liik

Selles etapis palutakse reisijal valida transpordi tüüp, mida reisi ajal kasutatakse. Täpsemalt, nagu on näidatud alloleval pildil, on valikud järgmised:

 • Maismaa (buss/rong/auto/muu sõiduk)
 • Lennumasin
 • Kruiisilaev / lõbusõidulaev
 • Parvlaev

 

Sõltuvalt sellest, mida kasutaja selles etapis valib, kuvatakse sobiv vorm ja sisu. Erinevad reisijate asukoha vormid vastavalt valikule on toodud ka järgmistes etappides – jaotistes.

Siinkohal on oluline mainida, et mis tahes transpordi puhul peab kasutaja esimese sammuna läbi lugema ja nõustuma privaatsusteatisega, mis sisaldab mõningaid põhireegleid vormi täitmise ja isikuandmete töötlemiseks esitamise kohta, nagu on näidatud alloleval pildil olevas näites.

3.3.1.1 Maismaa (buss/rong/auto/muu sõiduk)

Sel juhul on kasutaja valinud riiki sisenemiseks maismaa transpordivahendi, näiteks auto/muu sõiduki, rongi või bussi. Selles etapis palutakse kasutajal valida, millist neist kolmest maismaatranspordivahendist kasutatakse. Lisaks sellele palutakse tal valida, kas ta reisib grupi liikmena või koos perega (tavaline kõigi transpordiliikide puhul), kui see kehtib iga liikmesriigi reeglite kohaselt.

3.3.1.1.1 Buss

Sel juhul on kasutaja valinud reisimise bussiga. Enne ankeedi täitma asumist palutakse reisijal valida, kas ta reisib grupi liikmena või koos perega (linnuke). Täidetavad väljad on näidatud allolevatel piltidel.

 

 

Andmed, mida kasutaja peab täitma, on järgmised:

 • Bussifirma: Kasutaja sisestab ettevõtte nime, mille ta on reisimiseks valinud.
 • Bussi/Numbrimärgi number: Kasutaja täidab bussi või numbrimärgi numbri.
 • Eerder bezochte landen (Optioneel): Als u in een ander land verbleef (niet op doorgang) dan dat van uw vaste adres in de 14 dagen voor uw aankomst,
  geef dan hieronder op in welke landen/steden u verbleef
 • Pardalemineku riik/koht: Kasutaja valib riigi/koha, kus ta pardale läheb, ja aktiveerib mõned järgmistest väljadest.
 • Pardalemineku jaam / linn: Kasutaja valib valitud pardalemineku riigi/koha/linna pardalemineku jaama.
 • Lahkumise kuupäev/aeg: Väli viitab tema lahkumise kuupäevale ja kellaajale. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt hüpikakna kalender, kus tal palutakse valida oma reisi väljumise päev ja kellaaeg.
 • Istekoha number: Kasutajal palutakse sisestada istekoha number.
 • Istme tüüp: Kasutajal palutakse valida istme tüüp selliste valikute hulgast, nagu äriklass (esimene klass), määratud istekoht ja turistikoht (teine klass).
 • Sisenemispunkt sihtriigis (PoE): Kasutajal palutakse valida oma reisi sisenemispunkt (nt piiripunkt). Kui kasutaja ei leia sisenemispunkti nime (nt piiripunkt), kust ta sihtriiki siseneb, tuleb valida suvand „Muu“ ja lisada järgmisele väljale sisenemispunkti nimi.
 • Saabumise kuupäev/aeg: Väli viitab tema sihtriigi sisenemispunkti saabumise kuupäevale ja kellaajale. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt kalender, kus tal palutakse valida oma reisi saabumise päev ja kellaaeg.

Lisaks, kui reisija sisaldab vahepeatusi (pärast väljumist ja enne lõppsihtkohta, kooskõlas ülaltoodud andmetega), peaksid reisijad need vormi lisama. See reegel kehtib kõikide transpordiliikide kohta. Sel juhul peaks kasutaja täitma veel kaks välja ja need on: 

 • Riik: Kasutaja valib vahepeatuse riigi  
 • Vahejaam: Kasutaja valib reisi vahejaama 
 • Lahkumise kuupäev/aeg: Väli viitab tema lahkumise kuupäevale ja kellaajale. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt hüpikakna kalender, kus tal palutakse valida oma reisi väljumise päev ja kellaaeg.
3.3.1.1.2 Rong

Sel juhul on kasutaja valinud reisimise rongiga. Enne ankeedi täitma asumist palutakse reisijal valida, kas ta reisib grupi liikmena või koos perega, kui see rakendub vastavalt liikmesriigi reeglitele. Täidetavad väljad on näidatud allolevatel piltidel.

 

Andmed, mida kasutaja peab täitma, on järgmised:

 • Raudteevedaja: Kasutaja sisestab raudteevedaja nime, millega ta reisib.
 • Rongi number: Kasutaja täidab rongi numbri.
 • Vaguni number: Kasutaja täidab vaguni numbri.
 • Eerder bezochte landen (Optioneel): Als u in een ander land verbleef (niet op doorgang) dan dat van uw vaste adres in de 14 dagen voor uw aankomst,
  geef dan hieronder op in welke landen/steden u verbleef
 • Pardalemineku riik/koht: Kasutaja valib riigi/koha, kus ta pardale läheb, ja aktiveerib mõned järgmistest väljadest.
 • Pardalemineku jaam / linn: Kasutaja valib valitud pardalemineku jaama riigi/koha.
 • Lahkumise kuupäev/aeg: Väli viitab tema lahkumise kuupäevale ja kellaajale. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt kalender, kus tal palutakse valida oma reisi väljumise päev ja kellaaeg.
 • Istme number ja bussi number: Kasutaja sisestab istme ja bussi numbri.
 • Istme tüüp: Kasutajal palutakse valida istme tüüp selliste valikute hulgast, nagu äriklass (esimene klass), kupee (magamisvagun) ja turistikoht (teine klass).
 • Sisenemispunkt sihtriigis (PoE): Kasutajal palutakse valida oma reisi sisenemispunkt (nt piirijaam). Kui kasutaja ei leia sisenemispunkti nime (nt piiripunkt), kust ta sihtriiki siseneb, tuleb valida suvand „Muu“ ja lisada järgmisele väljale sisenemispunkti nimi.
 • Saabumise kuupäev/aeg: Väli viitab tema sihtriigi sisenemispunkti saabumise kuupäevale ja kellaajale. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt kalender, kus tal palutakse valida oma reisi saabumise päev ja kellaaeg.

Lisaks peavad reisijad lisama need vormile juhul, kui nende reis sisaldab vahepeatusi. Sel juhul peaks kasutaja täitma veel kaks välja ja need on:

 • Riik: Kasutaja valib vahepeatuse riigi
 • Vahejaam: Kasutaja valib reisi vahejaama

3.3.1.1.3 Auto / Muu sõiduk

Sel juhul on kasutaja valinud reisimise autoga/muu sõidukiga. Täidetavad väljad on näidatud allolevatel piltidel.

 

Algselt palutakse kasutajal märkida, kas ta reisib grupi või pereliikmena. Andmed, mida kasutaja peab täitma, on järgmised:

 • Auto / muu sõiduki numbrimärk: Kasutaja peab sisestama oma sõiduauto/muu sõiduki numbrimärgi, millega ta reisib.
 • Väljumisriik/koht: Kasutaja valib riigi vormi, kust ta autoreisi alustab.
 • Lahkumise kuupäev/aeg: Väli viitab tema lahkumise kuupäevale ja kellaajale. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt kalender, kus tal palutakse valida oma reisi väljumise päev ja kellaaeg.
 • Eerder bezochte landen (Optioneel): Als u in een ander land verbleef (niet op doorgang) dan dat van uw vaste adres in de 14 dagen voor uw aankomst,
  geef dan hieronder op in welke landen/steden u verbleef
 • Sisenemispunkt sihtriigis (PoE): Kasutajal palutakse valida oma reisi sisenemispunkt (nt piirijaam). Kui kasutaja ei leia sisenemispunkti nime (nt piiripunkt), kust ta sihtriiki siseneb, tuleb valida suvand „Muu“ ja lisada järgmisele väljale sisenemispunkti nimi.
 • Riiki saabumise kuupäev/kellaaeg: Väli viitab sihtriigi sisenemispunkti saabumise kuupäevale ja kellaajale. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt kalender, kus tal palutakse valida oma reisi saabumise päev ja kellaaeg.

Lisaks peavad reisijad lisama need vormile juhul, kui nende reis sisaldab vahepeatusi. Sel juhul peaks kasutaja täitma veel kaks välja ja need on:

 • Riik: Kasutaja valib vahepeatuse riigi
 • Vahejaam: Kasutaja valib reisi vahejaama.
 • Lahkumiskuupäev: Väli viitab tema lahkumise kuupäevale ja kellaajale. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt hüpikakna kalender, kus tal palutakse valida oma reisi väljumise päev ja kellaaeg.

3.3.1.2 Lennumasin

Sel juhul on kasutaja valinud reisimise lennukiga. Kasutaja saab valida otselennu ja ümberistumisega lennu vahel. Vahemaandumisega puhul peab kasutaja valima valiku ümberistumisega lend.

 

Enne ankeedi täitma asumist palutakse reisijal valida, kas ta reisib grupi liikmena või koos perega, kui see rakendub vastavalt liikmesriigi reeglitele. Täidetavad väljad on näidatud allolevatel piltidel.

3.3.1.2.1 Otselend

 

 

Andmed, mida kasutaja peab täitma, on järgmised:

 • Lennufirma nimi: Kasutaja peab sisestama lennufirma nime, millega ta reisib.
 • Lennu number: See väli puudutab lennu numbrit. Kasutaja peaks sisestama 1–10 tähemärki ja/või numbrit.
 • Eerder bezochte landen (Optioneel): Als u in een ander land verbleef (niet op doorgang) dan dat van uw vaste adres in de 14 dagen voor uw aankomst,
  geef dan hieronder op in welke landen/steden u verbleef
 • Istekoha number: Kasutaja peab sisestama oma istekoha numbri.
 • Palun märgistage, kui tegemist on eralennuga (linnuke). Kui tegemist on eralennuga, siis ei pea kasutaja eelmist välja täitma, vaid ilmub uus väli eralennu numbriga.

 • Pardalemineku riik/koht: Kasutaja sisestab riigi, kust ta pardale läheb.
 • Lahkumise kuupäev/aeg: Väli viitab tema lahkumise kuupäevale ja kellaajale. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt kalender, kus tal palutakse valida oma reisi väljumise päev ja kellaaeg.
 • ​Pardalemineku lennujaam: Kasutaja valib pardalemineku lennujaama riigis, mille ta on eelnevalt deklareerinud.
 • Saabumise kuupäev/aeg: Väli viitab tema sihtriiki (lennujaam) saabumise kuupäevale ja kellaajale. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt kalender, kus tal palutakse valida oma reisi saabumise päev ja kellaaeg.
 • Lõplik sihtkoht (lennujaam): Kasutaja valib lõppsihtlennujaama eelmääratletud valikute komplekti, mis põhinevad sihtriigil.
3.3.1.2.2 Vahemaandumisega lend

Vahemaandumisega puhul peab kasutaja valima valiku ümberistumisega lend. Kasutaja valib lõppsihtlennujaama eelmääratletud valikute komplekti, mis põhinevad sihtriigil.

 

Andmed, mida kasutaja peab täitma, on järgmised:

 • Lennufirma nimi: Kasutaja peab sisestama lennufirma nime, millega ta reisib.
 • Lennu number: See väli puudutab lennu numbrit. Kasutaja peaks sisestama 1–10 tähemärki ja/või numbrit.
 • Istekoha number: Kasutaja peab sisestama oma istekoha numbri.
 • Eerder bezochte landen (Optioneel):  Als u in een ander land verbleef (niet op doorgang) dan dat van uw vaste adres in de 14 dagen voor uw aankomst,
  geef dan hieronder op in welke landen/steden u verbleef
 • Palun märgistage, kui tegemist on eralennuga (linnuke). Kui tegemist on eralennuga, siis ei pea kasutaja eelmist välja täitma, vaid ilmub uus väli eralennu numbriga.

 • Pardalemineku riik/koht: Kasutaja sisestab riigi, kust ta pardale läheb.
 • Lahkumise kuupäev/aeg: Väli viitab tema lahkumise kuupäevale ja kellaajale. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt kalender, kus tal palutakse valida oma reisi väljumise päev ja kellaaeg.
 • ​Pardalemineku lennujaam: Kasutaja valib pardalemineku lennujaama riigis, mille ta on eelnevalt deklareerinud.
 • Sihtkoht / Transiitriik: Väli puudutab tema vahepeatuse sihtriiki (Lend/reisi 1. etapp).
 • Sihtlennujaam: Kasutaja valib sihtlennujaama kõigi oma vahepeatuse sihtriigi lennujaamade hulgast (Lend/reisi 1. etapp).
 • Saabumise kuupäev/aeg: Väli viitab saabumise kuupäevale ja kellaajale. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt kalender, kus tal palutakse valida oma vahereisi (Lend/reisi 1.etapp) saabumise päev ja kellaaeg.
 • Lisa lend / Teekonna etapp: Vahemaandumisega puhul peab kasutaja selle valiku valima. Kasutaja valib lõppsihtlennujaama eelmääratletud valikute komplekti, mis põhinevad sihtriigil. Lendudevaheline ühendus toimub väljumise (ümberistumislennu sihtkoht – reisi 1.etapp) ja saabumise (ühenduslennu sihtkoht – reisi 2. etapp) vahel. Väli Saabumise aeg/kuupäev (enne ümberistumislennu nuppu) peaks olema ümberistumislennu sihtkohta saabumise kuupäev ja kellaaeg (lend/reisi 2. etapp).

Teave, mille reisija peaks teie reisi 2. vahelennu/etapi kohta täitma, on järgmine:

 • Kontrollige, kas see on teie reisi viimane lend/etapp

 • Lennufirma nimi: Kasutaja peab sisestama lennufirma nime, millega ta reisib.
 • Lennu number: See väli puudutab lennu numbrit. Kasutaja peaks sisestama 1–10 tähemärki ja/või numbrit.
 • Istekoha number: Kasutaja peab sisestama oma istekoha numbri.
 • Palun märgistage, kui tegemist on eralennuga (linnuke). Kui tegemist on eralennuga, siis ei pea kasutaja eelmist välja täitma, vaid ilmub uus väli eralennu numbriga.

 • Pardalemineku riik/koht: Kasutaja sisestab riigi, kust ta pardale läheb.
 • Lahkumise kuupäev/aeg: Väli viitab väljumise kuupäevale ja kellaajale (lend/reisi 2. etapp). Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt kalender, kus tal palutakse valida oma reisi väljumise päev ja kellaaeg.
 • ​Pardalemineku lennujaam: Kasutaja valib pardalemineku lennujaama riigis, mille ta on eelnevalt deklareerinud.
 • Sihtkoht / Transiitriik: Väli puudutab lõppsihtriiki (kui see on teie viimane lend) või transiitriiki (kui see on täiendav lennuetapp) (lend/reisi 2. etapp).
 • Sihtlennujaam: Kasutaja valib sihtlennujaama oma sihtriigi lennujaamade hulgast (Lend/reisi 2. etapp).
 • Saabumise kuupäev/aeg: Väli viitab saabumise kuupäevale ja kellaajale. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt kalender, kus tal palutakse valida oma vahereisi (Lend/reisi 2. etapp) saabumise päev ja kellaaeg.

3.3.1.3Kruiisilaev / lõbusõidulaev

Sel juhul on kasutaja valinud reisimise kruiisilaevaga/lõbusõidulaevaga. Enne ankeedi täitma asumist palutakse reisijal valida, kas ta reisib grupi liikmena või koos perega, kui see rakendub vastavalt liikmesriigi reeglitele. Kasutajal palutakse valida, kas ta reisib kruiisilaeva personali liikmena. Vormi väljad on toodud järgnevatel piltidel.

 

 

Igal juhul tuleb täita järgmine teave:

 • Laevandus-/lõbusõiduettevõte: Kasutaja sisestab laeva-/lõbusõidufirma nime, millega ta reisib.
 • Laeva nimi: Kasutaja sisestab kruiisilaeva/lõbusõidulaeva nime.
 • IMO / Registreerimisnumber: Iga laeva kordumatu kood.
 • Eerder bezochte landen (Optioneel): Als u in een ander land verbleef (niet op doorgang) dan dat van uw vaste adres in de 14 dagen voor uw aankomst,
  geef dan hieronder op in welke landen/steden u verbleef
 • Pardalemineku riik/koht: Kasutaja valib riigi, kust ta pardale läheb.
 • Pardalemineku sadam: Kasutaja valib sadama, kust ta pardale läheb, lähtudes tema ülal deklareeritud pardaleminekuriigist.
 • Pardalemineku kuupäev/kellaaeg: Väli viitab pardalemineku kuupäevale ja kellaajale. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt kalender, kus tal palutakse valida oma reisi väljumise päev ja kellaaeg.
 • Kajuti number: Kasutaja peab sisestama oma kajuti numbri.
 • Kruiisi pardalt lahkumise lõppkuupäev: Esitatud puudutab kuupäeva, millal kruiis lõpeb ja reisija pardalt lahkub. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt kalender, kus tal palutakse valida oma kruiisi lõpukuupäev.
 • ​ Kruiisi lahkumise lõppkuupäev: Kasutaja peaks valima sadama, kus ta pardalt lahkub, lähtudes eelmises etapis valitud sihtriigist.

Lisaks peavad reisijad lisama need vormile juhul, kui nende reis sisaldab vahepeatusi. Sel juhul peaks kasutaja täitma veel kaks välja ja need on:

 • Riik: Väli puudutab tema vahepeatuse sihtriiki.
 • Vahesadam: Kasutaja valib oma vahejaama sadama selle riigi alusel, mille ta on eespool valinud.
 • Saabumise kuupäev/aeg: Väli viitab saabumise kuupäevale ja kellaajale. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt kalender, kus tal palutakse valida oma vahereisi saabumise päev ja kellaaeg.
 • Lahkumise kuupäev/aeg: Väli viitab tema lahkumise kuupäevale ja kellaajale. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt hüpikakna kalender, kus tal palutakse valida oma reisi väljumise päev ja kellaaeg.

3.3.1.4 Parvlaev

Sel juhul on kasutaja valinud reisimise parvlaevaga. Enne ankeedi täitma asumist palutakse reisijal valida, kas ta reisib grupi liikmena või koos perega, kui see rakendub vastavalt liikmesriigi reeglitele. Vormi väljad on toodud järgnevatel piltidel.

 

 

Andmed, mida kasutaja peab edastama, on järgmised:

 • Laevandus-/lõbusõidu ettevõte: Kasutaja sisestab laeva-/lõbusõidufirma nime, millega ta reisib.
 • Aluse nimi: Kasutaja peab sisestama aluse nime, millega ta reisib.
 • Eerder bezochte landen (Optioneel): Als u in een ander land verbleef (niet op doorgang) dan dat van uw vaste adres in de 14 dagen voor uw aankomst,
  geef dan hieronder op in welke landen/steden u verbleef
 • Pardalemineku riik/koht: Kasutaja valib riigi/koha kust ta pardale läheb.
 • Pardalemineku sadam: Kasutaja valib sadama, kust ta pardale läheb, lähtudes tema ülal deklareeritud pardaleminekuriigist. See väli on vabatahtlik.
 • Pardalemineku kuupäev/kellaaeg: Väli viitab pardalemineku kuupäevale ja kellaajale. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt kalender, kus tal palutakse valida oma reisi väljumise päev ja kellaaeg.
 • Kajuti/Istmekoha number: Kasutaja peab sisestama oma kajuti või istme numbri.
 • Istme tüüp: Kasutaja valib erinevate valikute hulgast istmetüübi. Valikud on turistiklass (Tekk), määratud istekoht, äriklass ja kahjut.
 • Maaletuleku kuupäev: Väli puudutab reisija laevalt lahkumise kuupäeva. Kui kasutaja seda välja vajutab, kuvatakse automaatselt kalender, kus tal palutakse valida pardalt lahkumise kuupäev.
 • Maaletuleku sadam: Kasutaja peaks valima sadama, kus ta pardalt lahkub, lähtudes eelmises etapis valitud sihtriigist.

 

3.3.2 Isiklik informatsioon

Selles etapis peab kasutaja sisestama oma isikuandmed. Täpsemalt, nagu on näidatud alloleval pildil, on andmed järgmised:

 • Perekonnanimi: Kasutaja peab sisestama oma perekonnanime.
 • Eesnimi: Kasutaja peab sisestama oma eesnime.
 • Sugu: Kasutaja peab valima oma soo eelnevalt määratletud valikute hulgast.
 • Sünniaeg: Kasutaja peab sisestama oma sünniaja
 • Isikut tõendava dokumendi tüüp: See on reisidokumendi tüüp, mille kasutaja deklareerib. Igal juhul kuvatakse uus väli, mille kasutaja peab täitma. Valikud on järgmised:

          ID kaart

          Pass

 • Peamine telefoninumber: Kasutaja peab sisestama oma peamise telefoninumbri. Kasutaja peaks sisestama plussmärgi (+), millele järgneb riigikood ja telefoninumber, nt. +306989123456.
 • Muu telefoninumber: See on väli ja puudutab reisija teist telefoninumbrit.
 • E-posti aadress: Selle välja täidab süsteem automaatselt ja see on seotud sisselogitud kasutajaga.

 

3.3.3 Alaline aadress

Selles etapis peab kasutaja sisestama oma alalise elukoha. Täpsemalt, nagu on näidatud alloleval pildil, on andmed järgmised:

 • Riik: Kasutaja peab valima ripploendist elukohariigi.
 • Riik/Provints: Kasutaja peab valima rippmenüüst elukohariigi.
 • Linn: Kasutaja peab deklareerima oma elukoha linna.
 • Postiindeks: Kasutaja peab deklareerima oma elukoha postiindeksi.
 • Tänav: Kasutaja peab sisestama oma elukoha tänava nime.
 • Tänava / Maja number: Kasutaja peab deklareerima oma elukoha maja numbri.
 • Korteri number: Kasutaja peab sisestama oma elukoha korteri numbri.
 • Kontrollige, kas teie ajutine aadress on sama, mis teie alaline aadress (Valikuline)– Kui „Jah“, on järgmine vahekaart „Ajutine aadress“ nähtav ja see tuleb käsitsi täita
  -Kui „Ei“, on järgmine vahekaart „Ajutine aadress“ eeltäidetud sama teabega, mis jaotises „Püsiaadress“.

 

3.3.4 Ajutine aadress(id) külastavas riigis

Selles etapis palutakse kasutajal sisestada oma ajutise elukoha andmed (üks või mitu) reisi ajal sihtriigis. Täpsemalt, kui kasutaja järgmise 14 päeva jooksul ei peatu kasutaja eelmises etapis deklareeritud alalisel aadressil, peaks ta täitma kohad, kus ta sihtriigis peatub. (Kui kasutaja on külastaja, peaks ta kirjutama ainult esimese koha, kus ta peatub). Teave, mida ta peab täitma, on esitatud järgmistel piltidel ja need on järgmised:

 • Addressi tüüp: Kasutaja valib aadressi tüübi, mis võib olla: Maja, hotell, kruiisilaev, muu.
 • Riik: Kasutaja peab valima ripploendist ajutise elukoha.
 • Riik/Provints: Kasutaja peab valima elukoha eelnevalt kindlaksmääratud loendist, mis põhineb elukohariigil.
 • Linn: Kasutaja peab deklareerima oma elukoha linna
 • Tänav: Kasutaja peab sisestama oma elukoha tänava nime.
 • Tänava / Maja number: Kasutaja peab deklareerima oma elukoha maja numbri.
 • Postiindeks: Kasutaja peab deklareerima oma elukoha postiindeksi.
 • Korteri number: Kasutaja peab sisestama oma elukoha korteri numbri.

Kui kasutaja viibib viibimise ajal rohkem kui ühes kohas, peab ta vajutama nuppu “LISA AJUTISNE AADRESS” ja deklareerima teise valiku andmed. Pakutakse ka eemaldamisvalikut (nupp).

3.3.5 Reisikaaslased – perekond

Teine üldine samm, mis võib varieeruda ja põhineb iga liikmesriigi reeglitel, on perekeliikmetest kaasreisijate andmete lisamine. Seega, kui märkate pärast platvormile sisselogimist ja sihtriigi valimist märkeruutu „Palun märkige, kui reisite grupi liikmena ja/või perega“, tähendab see, et see konkreetne riik pakub võimalus lisada oma PLF-i pere- või rühmaliikmeid. Igal juhul peaks iga reisija tutvuma EUdPLF-i sihtlehel kuvatud sihtriigi kohta käivate REISIPROTOKOLLIDEGA  Uue kaasreisija lisamiseks, kes on pereliige, vajutab kasutaja nuppu “LISA PERELIIGE”, mis on näidatud järgmisel pildil.

 

Kui kasutaja vajutab nuppu “LISA PERELIIGE”, kuvatakse kohe järgmise teabega vorm. See valik on saadaval, kui kasutaja on märkinud vahekaardil „Reisiteave” märkeruudu „Palun märkige, kui reisite grupi liikmena ja/või perega“. Täiskasvanud reisija(d) peavad täitma oma plf. See osa tuleb täita järgmise teabega: 

 • Eesnimi: Kasutaja täidab kasutajaga koos reisiva isiku nime – reisija ja oma pereliikme.
 • Perekonnanimi: Kasutaja täidab kasutajaga koos reisiva isiku nime – reisija ja oma perekonnaliikme.
 • Teie sugu: Kasutaja valib kasutajaga koos reisiva isiku soo – reisija ja oma pereliikme oma.
 • Istekoha number: See ei ole kohustuslik väli ja puudutab kasutajaga koos reisiva (reisija) ja tema pereliikme istekoha numbrit.
 • Vanus: Kasutaja täidab kasutajaga koos reisiva isiku vanuse – reisija ja oma pereliikme oma.

Kui klõpsate uuesti nupul “LISA PERELIIGE”, saab kasutaja lisada nii palju pereliikmeid kui vaja. Kasutaja saab igal ajal iga inimese kustutada, vajutades nuppu “EEMALDADA PERELIIGE”.

3.3.6 Reisikaaslased, kes ei kuulu perekonda/leibkonda

Teine samm, mis võib varieeruda ja põhineb iga liikmesriigi reeglitel, on sama grupi kaasreisijate andmete lisamine. Seega, kui märkate pärast platvormile sisselogimist ja sihtriigi valimist märkeruutu „Palun märkige, kui reisite grupi liikmena ja/või perega“, tähendab see, et see konkreetne riik pakub võimalus lisada oma PLF-i pere- või rühmaliikmeid. Igal juhul peaks iga reisija tutvuma EUdPLF-i sihtlehel kuvatud sihtriigi kohta käivate REISIPROTOKOLLIDEGA.  See valik on saadaval, kui kasutaja on märkinud vahekaardil „Reisiteave” märkeruudu „Palun märkige, kui reisite grupi liikmena ja/või perega“. Täiskasvanud reisija(d) peavad täitma oma plf. Uue kaasreisija lisamiseks peab kasutaja vajutama järgmisel pildil näidatud nuppu „LISA PEREKONDA MITTEKUULUV REISIKAASLANE“

 

Kui kasutaja vajutab nuppu „PEREKONDA MITTEKUULUV REISIKAASLANE“, kuvatakse kohe järgmise teabega vorm:

 • Eesnimi: Kasutaja täidab kasutajaga koos reisiva isiku nime – reisija ja tema perekonda mittekuuluv reisikaaslane.
 • Perekonnanimi: Kasutaja täidab kasutajaga koos reisiva isiku perekonnanime – reisija ja tema perekonda mittekuuluv reisikaaslane.
 • Teie sugu: Kasutaja valib kasutajaga koos reisiva isiku soo – reisija ja tema perekonda mittekuuluv reisikaaslane.
 • Grupp (reis, meeskond, äri, muu): See on valikuline väli ja näitab suhet, mis kasutajal mainitud isikuga on.
 • Istekoha number: See on vabatahtlik väli ja puudutab kasutajaga koos reisiva isiku ja tema pereliikme istekoha numbrit. Klõpsates uuesti nupul „PEREKONDA MITTEKUULUV REISIKAASLANE“, saab kasutaja lisada nii palju inimesi kui vaja. Siiski saate igal ajal kustutada kõik vajalikud isikud, vajutades nuppu „PEREKONDA MITTEKUULUV REISIKAASLANE“

3.3.7 Hädakontakti teave

Need viitavad selle isiku kontaktandmetele, kelle kasutaja on määranud hädaabikontaktiks (kontaktisik, kes saab reisijaga reisi ajal ühendust võtta). Teave, mida kasutaja peab täitma, on esitatud järgmistel piltidel ja on järgmine:

 • Eesnimi: Kasutaja sisestab hädaabikontaktiks oleva isiku nime.
 • Perekonnanimi: Kasutaja sisestab hädaabikontaktiks oleva isiku perekonnanime.
 • Riik: Väli viitab hädaabikontaktiks oleva isiku elukohariigile.
 • Linn: Väli viitab hädaabikontaktiks oleva isiku elukohajärgsele linnale.
 • Mobiiltelefoni number: Väli viitab kasutaja mainitud isiku mobiiltelefoni numbrile. Kasutaja peaks sisestama plussmärgi (+), millele järgneb riigikood ja telefoninumber, nt. +306989123456.
 • Muu telefoninumber: Väli viitab hädaabikontaktiks oleva isiku teisele telefoninumbrile.
 • E-posti aadress: Väli viitab hädaabikontaktiks oleva isiku e-posti aadressile.

3.3.8 Reisijaotsingu vormi (PLF) eelvaade

Enne vormi lõplikku esitamist saab kasutaja hüpikaknas näha/vaadata enda poolt täidetud andmeid/teavet, nagu on näidatud järgmisel pildil, vajutades nuppu ‘Eelvaade’.

3.3.9 PLF-i esitamine

Pärast teabe ülevaatamist saab kasutaja vajutada nuppu Esita. Vormi edukal esitamisel teavitatakse kasutajat, et vorm on edukalt täidetud (esitatudplf märge). 

Samal ajal teavitatakse kasutajat protsessist ja täpsemalt, et ta:

sai e-kirja (kontrollige alati rämpsposti-kausta), mis teavitab teda, et unikaalset QR-koodi sisaldav vorm on edukalt saadetud.

Vormidokument peaks reisi ajal kaasas olema kas digitaalsel või trükitud kujul.

Samal ajal saab kasutaja enda antud e-posti aadressile e-kirja, nagu on näidatud alloleval pildil.

Klikkides saabunud e-kirjas olevale lingile, saab reisija vaadata ja printida/alla laadida konkreetset salvestatud PLF-i.

Kasutaja (reisija) saab oma esitatud PLF-e vaadata/alla laadida/printida paremas ülanurgas olevast menüüst (MINU PLF-id).

3.4 Redigeerige reisija asukoha vormi (PLF) üksikasju

Kasutaja saab vaadata, printida ja muuta/värskendada (enne deklareeritud lõppsihtkoha saabumiskuupäeva) reisijaotsingu vormi üksikasju. See valik on saadaval ülemises paremas menüüs, valides „Minu PLF-id”. 

Valides PLF-i redigeerimisvõimaluse, kuvatakse koheselt vorm kasutaja poolt eeltäidetud väljadega. Kõiki välju ei saa muuta. Kolm esimest vahekaarti (“Sihtkoht”, “Transpordi tüüp”, “Enne alustamist”) koos väljadega on plf-i värskendamise protsessis alati keelatud.  Mõned teised väljad võivad samuti jääda lukustatuks, samas kui muid välju saab redigeerida ja värskendada (olenevalt igast riigist). Selle toimingu ajal saab kasutaja muuta/lisada vajalikke andmeid. Pärast muudatuste tegemist ja nupu “Esita” vajutamist saab kasutaja oma kontole uue e-kirja koos uuendatud vormiga. QR-kood jääb samaks.

3.5 PLF-i kustutamine

Reisijal võib olla võimalus kustutada oma plf(id) järgmiste reeglite alusel iga liikmesriigi kohta iga plf-i lõppsihtkohana. Reisija saab kustutada plf(id), kui lõppsihtriik on selle seadistuse määranud ja plf olekut pole muudetud nt. vaikimisi olekust „Esitatud” „Kinnitatud” olekusse või esitamise tähtaeg (tundides) seoses riiki saabumisega (saabumise kuupäev) (konkreetses ajavööndis), mille iga liikmesriik on seadnud, ei ole möödas.

4. Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Küsimus 1:

Esitamise nupp ei tööta. Mida ma peaksin tegema?

Vastus 1:

Sulgege eelvaate aken (nupp Sule eelvaate allosas), nagu allpool näidatud, ja seejärel klõpsake uuesti nuppu “Esita”.

Teine võimalik selgitus on see, et te ei pruugi olla täitnud kõiki vormi kirjeid. Sel juhul ilmub välja ümber punane tähis. Palun veenduge, et olete täitnud kõik kohustuslikud andmed ja sisestanud õiged-kehtivad andmed.

Küsimus 2:

Kuupäevade sisestamisel, mida proovin sisestada, on kinnitusviga. Mida ma teha saan?

Vastus 2:

Kui on punane märge, tähendab see, et kas kohustuslik väli tuleb täita või on ühe või mitme välja andme sisestamisel kinnitusviga. Lahkumiskuupäev ja kellaaeg peavad olema enne saabumiskuupäeva.  Kontrollige ka väljumise ja saabumise vahelisi ajavööndeid. Iga kuupäeva ja kellaaja valik määratakse vastaja riigi ajavööndi järgi. Seotud ajavööndi saamiseks peaksite esmalt valima riigi/koha ja seejärel kuupäeva ja kellaaja. Viimaks, veenduge, et teie veebibrauseris oleks JavaScript lubatud.

Väljumis- ja saabumiskuupäeva, kellaaja ja ajavööndite andmed peaksid olema kooskõlas allpool esitatud andmetega:

 

Küsimus 3:

Ma ei saa oma EUdPLF-i PDF-versiooni Outlookiga alla laadida.

Vastus 3:

Võite platvormile sisse logida ja selle välja printida MINU PLF-idest (ülemine parempoolne menüü), nagu allpool kirjeldatud:

 

 

 

 

 

Küsimus 4:

Mida peaksin tegema, kui ma ei leia loetletud sihtkohtade hulgast oma sihtkohta või lennujaama?

Vastus 4:

Sel juhul võite valida „MUU” ja sisestada teksti allolevale lisaväljale.

 

 

Küsimus 5:

Mul oli probleeme parooli registreerimisel või lähtestamisel. Mida peaksin tegema?

Vastus 5:

Võib juhtuda, et te ei valinud registreerumisel kehtivat parooli. Teie parool peab sisaldama vähemalt 6 sümbolit.

Veenduge, et oleksite teadlik sellest, kas suurtähtede funktsioon on aktiveeritud ja mis keeles te sisestate.  Samuti ärge lisage tühikuid. Veenduge ka, et sisestaksite oma e-posti õigesti.

Lisaks palutakse kopeerimise ja vormile kleepimise asemel parool kirjutada.

Kinnitusmeil võib olla kogemata rämpspostiks märgitud. Kontrollige alati rämpsposti kausta.

Lisaks veenduge, et teil pole juba registreeritud kontot. Pidage meeles, et pärast registreerimist kehtib teie kasutajakonto 150 päeva teie viimasest sisselogimisest, enne kui see lõplikult kustutatakse.

Parooli saab lähtestada siin: (https://app.euplf.eu/#/user/login).

Reisijad peavad registreerima EL-i dPLF veebirakenduses, sisestades kehtiva ja unikaalse e-posti aadressi ja parooli. Reisijad saavad kinnitusmeili nende antud e-posti aadressile, mille nad esitasid (kontrollige alati ka rämpsposti kausta).

Registreerimisprotsessi kinnitamiseks ja lõpuleviimiseks peavad reisijad klõpsama deklareeritud e-posti aadressile saadetud lingil.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lähtestage parool – näidismeil:

 

Küsimus 6:

Reisin perega või grupiga ja vastutan PLF-vormi esitamise eest. Mida ma peaksin tegema?

Vastus 6:

Igal riigil on oma poliitika selle kohta, kes peab PLF-i täitma (mõned riigid nõuavad, et koosreisiva perekonna puhul peab PLF-i täitma ainult üks pereliige ja teised riigid nõuavad, et kõik täiskasvanud inimesed täidaksid PLF-i individuaalselt).

Vormi täitmise spetsiifilisi nõudeid vaadake EUdPLF-i sihtlehel (https://app.euplf.eu/) jaotist REISIKROTOKOLLID ja valige selle protokolli lugemiseks riik, kuhu reisite.

Kui reisite mõnda teise sihtkohta ja/või soovite kontrollida, kas reisipiirangud kehtivad, kontrollige palun Euroopa Liidu tööriista nimega Re-open EU, klõpsates nuppu siin.

Kui reisite sihtriiki, mis võimaldab registreerida pereliikmeid ühe PLF-i all, veenduge, et olete märkinud vastava märkeruudu vahekaardil „Enne alustamist”, nagu allpool näidatud. Kui märgite selle valiku, kuvatakse veel 2 vahekaarti (perekonnaliikmed ja muud kaaslased).

 

Küsimus 7:

Ma reisin lennukiga ja mul on vahemaandumine. Millise sihtkoha peaksin EUdPLF vormil dokumenteerima?

Vastus 7:

Vahemaandumisega puhul peab kasutaja selle valiku valima. Kasutaja valib lõppsihtlennujaama eelmääratletud valikute komplekti, mis põhinevad sihtriigil.

Näide 1 (Vahemaandumisega lend):

London – Rooma – Sardegna

Lend / Teie teekonna 1. etapp:

Lend / Teie teekonna 2. etapp:

 

Küsimus 8:

Olen oma taotluse edukalt esitanud. Minu lennu väljumisaeg on aga muutunud või/ja ma pean tegema mõned muudatused. Mida ma teha saan?

Vastus 8:

Te ei pea uut taotlust uuesti esitama, kuna saate juba esitatud vormi muuta. Logige platvormile sisse ja klõpsake paremas ülanurgas oleval menüül. Seejärel valige “MinuPLF-id” ja otsige oma uusimat rakendust. Seejärel valige oma rakenduse redigeerimiseks pliiatsiikoon ja klõpsake “Esita”. Teie e-posti aadressile saadetakse uus kinnitusmeil. 

Küsimus 9:

Kas reisijad peavad esitama eraldi PLF-i, kui reis sisaldab peatusi rohkem kui ühes riigis?

Vastus 9:

Üldreeglina, kui reisija kasutab erinevat transpordivahendit (laev, lennuk, rong, buss), tuleb uus PLF täita iga kord, kui reisija astub uuele transpordivahendile (laev, lennuk, rong, buss), et teise riiki reisida. Erandina, kui reisijad reisivad lennukiga ja reis sisaldab ümberistumisega lende erineva(te)s riigis/riikides, tuleb lõppsihtriigi osas esitada ainult üks PLF. Kui aga reisija läheb lennujaamast välja enne ümberistumislennule minekut, tuleks täita ka selle riigi kohta eraldi PLF.

Reisijad, kes reisivad ristluslaevaga, peavad esitama PLF-i üks kord ja valima sihtriigiks riigi, kus nad lõpuks pardalt lahkuvad (kruiisi lõpp). Reisija peab elektroonilises süsteemis sisestama sadamate nimed, kus kruiisilaev peatub. Autoga/muu sõidukiga reisivad reisijad peavad esitama PLF-i iga kord, kui nad sisenevad riiki, mis nõuab dPLF-i esitamist.

Küsimus 10:

Kuidas reisija siseneb? (platvormi kaudu ja QR-koodi genereerimisel)

Vastus 10:

Enne reisimist registreerub reisija (üks kord), seejärel logib sisse, esitades platvormile mandaadid (e-post/parool) ja loob dPLF-i. Unikaalne QR-kood genereeritakse ja kuvatakse plf-il. Seejärel esitab ta kas QR-koodi (saab e-posti teel) või veebis toodetud plf-i või dPLF-i prinditud vormingu kaudu kohalikele võimudele, skaneerituna ja siseneb vastavasse riiki.

Küsimus 11:

Ma ei ole oma avaldust esitanud, kuna ma ei tea “kohanumbrit”. Mida ma teha saan?

Vastus 11:

Täitke vorm “Istumiskoha number” –> XXX ja seejärel jätkake plf-i täitmisega. Kui “kohanumber” on teada, saate siiski juba edastatud plf-i redigeerida ja sisestada õige teabe (kui plf on endiselt muudetav iga liikmesriigi kui lõpliku sihtriigi reeglite alusel). Logige platvormile sisse ja klõpsake paremas ülanurgas oleval menüül. Seejärel valige “Minu PLF-id” ja otsige oma uusimat rakendust. Seejärel valige oma rakenduse redigeerimiseks pliiatsiikoon ja klõpsake “Esita”. Teie e-posti aadressile saadetakse uus kinnitusmeil.

Küsimus 12:

Registreerisin ja sain oodatult e-posti.  Aga kui klõpsan lingil, näen sõnumit: URL on aegunud. Palun klõpsake siin, saamaks e-postiga uus kinnitus-URL.

Vastus 12:

Registreerimise ja parooli lähtestamise protsesside osana saadab platvorm teile teie e-posti aadressile spetsiaalse lingi. Peate sellel lingil klõpsama 1 tunni jooksul, vastasel juhul see aegub ja näete veateadet “URL on aegunud.” samuti juhiseid uue lingiga uue meili saamiseks.

 

5. Lisa: „Registreeri – Kinnita konto – Logi sisse – Lähtesta“

 • Registreerimine:

Reisijad peavad registreerima EL-i dPLF veebirakenduses, sisestades kehtiva ja unikaalse e-posti aadressi ja parooli. Uue kasutajakonto loomine (registreerimine ja aktiveerimine) tuleks teha ainult üks kord. Reisijad saavad kinnitusmeili nende antud e-posti aadressile, mille nad esitasid (kontrollige alati ka rämpsposti kausta).

 1. samm:

Palun valige valik „Registreeri“.

 1. samm:
 • Sisestage e-posti aadress, parool ja kinnitage parool.
 • Registreerimisprotsessi jätkamiseks valige „Registreeru“.

MÄRKUS:

 • Teie parool peab sisaldama vähemalt 6 sümbolit.
 • Veenduge, kas suurtähtede funktsioon on aktiveeritud ja mis keeles te sisestate.
 • Teil palutakse kopeerimise ja vormile kleepimise asemel parool kirjutada.

 

 1. samm:

Ilmub sõnum „Link teie konto aktiveerimiseks on saadetud teie e-posti aadressile. Juhul, kui te ei saanud e-posti, klõpsake selle uuesti saatmisekssiin“.

MÄRKUS:

 • Kui e-kirja ei ole teie postkasti saabunud, kontrollige ka oma rämpsposti-kausta või valige kirjas „saada uuesti“.

4.samm:

Teie e-posti aadressile saadetakse kordumatu URL ja peate sellel klõpsama.

MÄRKUS:

 • Kui e-kirja ei ole teie postkasti saabunud, kontrollige ka oma rämpsposti kausta.

 

5.samm:

Ilmub teade „Teie konto on aktiveeritud. Nüüd saate oma mandaate kasutades sisse logida“.

 • Kinnitage konto:
 1. samm:

Kui te ei saanud konto kinnitamise e-kirja, vajutage valikut „Selle uuesti saatmiseks klõpsake siin“.

 1. samm:

Sisestage oma e-posti aadress ja parool.

MÄRKUS:

 • Peaksite sisestama algse parooli, mida kasutasite registreerimisprotsessis.

 

 1. samm:

Ilmub sõnum „Link teie konto aktiveerimiseks on saadetud teie e-posti aadressile. Juhul, kui te ei saanud e-posti, klõpsake selle uuesti saatmiseks siin.

MÄRKUS:

 • Kui e-kirja ei ole teie postkasti saabunud, kontrollige ka oma rämpsposti-kausta või valige kirjas „saada uuesti“.

4.samm:

Teie e-posti aadressile saadetakse kordumatu URL ja peate sellel klõpsama.

MÄRKUS:

 • Kui e-kirja ei ole teie postkasti saabunud, kontrollige ka oma rämpsposti kausta.

 

5.samm:

Ilmub teade „Teie konto on aktiveeritud. Nüüd saate oma mandaate kasutades sisse logida“.

 • Logi sisse:

Sisselogimise protsess on lihtne. Kasutajal tuleb lihtsalt sisestada platvormil kontoga seotud e-posti aadress ja parool ning seejärel vajutada nuppu Logi sisse. Sisselogimine peaks toimuma pärast registreerimist (konto aktiveerimist).

 1. samm:
 • Sisselogimiseks sisestage e-posti aadress ja parool.
 • Valige „Logi sisse“.

MÄRKUS:

 • Teie parool peab sisaldama vähemalt 6 sümbolit.
 • Veenduge, kas suurtähtede funktsioon on aktiveeritud ja mis keeles te sisestate.
 • Teil palutakse kopeerimise ja vormile kleepimise asemel parool kirjutada.

 • Lähtesta:

Juhul, kui kasutaja on oma parooli kaotanud/unustanud, saab ta kasutada parooli taastamise protsessi. Kasutaja peab vajutama nuppu Lähtesta parool. Kui see e-posti aadress kuulub olemasolevale aktiivsele kontole, saadetakse kasutajale teavitusmeil (kontrollige alati rämpsposti kausta), et oma parool lähtestada.

 1. samm:

Palun valige valik „Lähtesta“.

 1. samm:
 • Sisestage e-posti aadress.
 • Valige „Lähtesta“.

 1. samm:

Kuvatakse sõnum „Kui see e-posti aadress kuulub kontole, saadame teile parooli lähtestamiseks e-posti“.

4.samm:

Teie e-posti aadressile saadetakse kordumatu URL ja peate sellel klõpsama.

MÄRKUS:

 • Kui e-kirja ei ole teie postkasti saabunud, kontrollige ka oma rämpsposti kausta.

 

5.samm:

 • Lähtestamiseks sisestage parool ja kinnitage parool.
 • Valige „Lähtesta“.

MÄRKUS:

 • Teie parool peab sisaldama vähemalt 6 sümbolit.
 • Veenduge, kas suurtähtede funktsioon on aktiveeritud ja mis keeles te sisestate.
 • Teil palutakse kopeerimise ja vormile kleepimise asemel parool kirjutada.

 

6.samm:

Ilmub teade „Teie parool on edukalt lähtestatud“.

 

Üldreeglid ja tõrkeotsing

 

 1. Veenduge, et teil oleks katkematu ja stabiilne Interneti-ühendus.
 2. JavaScript on alati brauseris lubatud.
 3. Ärge kasutage vormi täitmiseks kopeerimist ja kleepimist, kirjutage selle asemel tekst käsitsi. Vältige tühikute kopeerimist. Sama reisija ei saa esitada sama saabumiskuupäeva kohta teist taotlust sama sihtriigi kohta.
 4. Igal liikmesriigil kui plf-i lõplikul sihtriigil võivad olla erinevad reeglid vormi väljade (nt kohustuslik/valikuline, nähtav/peidetud, redigeeritav, lisaväljad), esitamise tähtaegade, plf-i säilitusaja jms kohta.
 5. Pange tähele, et mõnes kirjes on lubatud ainult ladina tähed, samas kui teised sisestuskastid võimaldavad sisestada ka teie emakeeles. See oleneb päritoluriigist.
 6. Kui mõni väli, millelt te rippmenüüst soovitud väärtust/valikut ei leia (nt riik, lennujaam), valige rippmenüüst “MUUD” ja kirjutage oma valik tühjale väljale.
 7. Kohtade rippväärtustega väljadel nt. lennujaam, peaksite esmalt valima riigi ja seejärel aktiveeritakse järgmine rippmenüü, mis täidetakse eelmisele valikule vastavate väärtustega. Näiteks peaksite valima pardalemineku riigi/koha ja seejärel aktiveeritakse pardalemineku lennujaam selle valimiseks või sisestamiseks.
 8. Plf saadetakse reisija e-postile. Reisija saab seda vaadata/printida/alla laadida ka rakenduse kasutajamenüüst.
 9. Süsteem kustutab PLF-i automaatselt pärast sihtriigi määratud säilitusperioodi.
 10. E-post ei ole tõstutundlik.
 11. Reisija saab PLF-i vormi esitada ja muuta/värskendada iga liikmesriigi määratud esitamistähtaegade alusel. See võib olla kas enne saabumiskuupäeva või isegi pärast seda.
 12. Väljade automaatne täitmine. Igas uues PLF-vormis salvestatakse/kantakse üle mis tahes varasematest PLF-vormidest mõned tavalised isikuandmed ja need täidetakse automaatselt. Plf on redigeeritav. Sellel tingimusel kasutatakse vahekaarte “Isiklik teave” ja “Alaline aadress”.
 13. EUdPLF-i praeguses versioonis kehtiv üldreegel on, et sama reisija (sama konkreetse e-postiga seotud kasutajakonto) ei saa esitada samale saabumiskuupäevale teist sama sihtriigi taotlust. Kehtivad järgmised reeglid:
  • Iga riigi reisiprotokollide kohaselt saaks sama kasutajakontot kasutada dPLF-ide täitmiseks ja esitamiseks pere- või grupiliikmetele või arvutioskusteta inimeste andmete täitmiseks.
  • 1 dPLF sama passi või sama ID-kaardi kohta sama saabumiskuupäeva kohta sama sihtriigi kohta (kui pass või ID-kaart on selles järjekorras olemas)
  • 1 dPLF sama saabumiskuupäeva kohta sama lõppsihtriigi kohta (kui passi ega ID-kaarti pole).
 14. Kõik esitatud reeglid on üldised ja iga riik võib kohaldada nende suhtes muudatusi.
 15. Registreerimise ja parooli lähtestamise protsesside osana saadab platvorm teile teie e-posti aadressile spetsiaalse lingi. Peate sellel lingil klõpsama 1 tunni jooksul, vastasel juhul see aegub ja näete veateadet “URL on aegunud.” samuti juhiseid uue lingiga uue meili saamiseks.
 16. Kohese probleemi korral nt. aeglane Interneti-ühendus kuvatakse järgmine teade “Saidiga ei saa ühendust luua. Kontrollige, kas teil on aktiivne Interneti-ühendus, ja proovige hiljem uuesti.” seejärel peate lehte värskendama ja uuesti proovima

V2.7 – 29/03/2022